Kto som, čo som

Autor: Silvia Žovincová | 1.3.2011 o 8:00 | (upravené 1.3.2011 o 8:38) Karma článku: 5,90 | Prečítané:  972x

Chystám sa písať prvý blog. Najskôr sa patrí predstaviť. Ľudia, ktorí ma poznajú hovoria, že som sa vyskytla, ja som sa nenarodila :-).... Dúfam,že to myslia v dobrom.  Zaujímam sa o mystické veci, čítam tony kníh o všetkom možnom i nemožnom a čokoľvek považujem za správne sa snažím systémom pokus omyl aplikovať do vlastného života.A o čom to vlastne chcem písať ?

O nás, o ľuďoch ako som ja, ako ste vy.... O našich vlastnostiach, s ktorými viac či menej zápasíme denne, radostiach života a veciach, ktoré ma zaujmú. Rada by som diskutovala s Vami  všeličom ale i o knihách , ktoré čítam, možno ich tiež niekto číta. Verím, že každý človek je pre mňa otvorená kniha, vďaka ktorej sa dozviem viac aj o sebe.

Tak rozmýšľam, (môj brat by povedal : "Tak sa odfoť " ;-) keď už spomínam tie knihy, asi do prvého blogu zapojím práve knihu, ktorá je pre mňa dôležitá. Dostala sa mi pred pár rokmi do rúk, na pohľad obyčajná. Napísal ju Miguel Ruiz a má názov 4 dohody.

Táto útla knižočka mnou zamávala. Takto naozaj fungujem ? Áno, presne takto.... a o čom vlastne je ?

O 4 jednoduchých vzorcoch správania,  podľa ktorých funguje väčšina ľudí.

Prvá dohoda znie : Nehreš slovom. Teda, slovo má obrovskú moc. Môže ublížiť ale i podporiť. Autor sa zameriava hlavne na ohováranie, vedomé ubližovanie slovami iným v komunikácii, atď. Teda, nikdy som sa na slová nepozerala takto... Brala som to, že je to normálne ale zrejme nie je. Pokúsila som sa fungovať a dodržiavať aspoň prvú dohodu - vedome neubližovať slovami a zvažovať, čo poviem. Nie, nie som svätá, občas sa pristihnem, že som to opäť prehnala a vyvŕšila svoj hnev na slabšom....

Druhá dohoda je : Neber si veci osobne. Takto toto bol pre mňa ťažší oriešok, keď vzťahovačnosť bola kedysi jednou z mojich dosť prejavujúcich sa vlastností.... :-( Už je to lepšie :-) To, že je niekto na mňa nepríjemný, ešte neznamená, že za to môžem ja a nebudem si hneď domýšľať a vytvárať v hlave katastrofické scenáre.... A už sme pri tretej dohode : Nevytvárajte si domnienky....A v tom som tiež bola majster ;-) Vedela som si vykonštruovať 10 scenárov a jeden horší ako druhý a už som sa zamotávala ... Samozrejme sa k tomu pridal hnev, sebatrýznenie, sebaľútosť - jednoducho stala som sa nádobou plnou hnevu. Táto knižočka mi ukázala ako sa z toho vymotať a posunúť sa ďalej na ceste k vlastnému "ja".

Posledná dohoda znie: Rob vždy všetko najlepšie ako vieš. Je jasné, že keď som chorá, nebudem niektoré veci robiť ako keď som zdravá,ale aj vtedy ich treba urobiť najlepšie ako viem. S tou jedinou dohodou som nemala problém....

Samozrejme, tých kníh bolo omnoho viac,ale o tom nabudúce.... ;-)

Čítal niekto z Vás túto knižku ? Aké máte skúsenosti s jej aplikáciou do života Vy ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne IC vlaky začali opäť jazdiť. V čom sú iné?

Štátna Železničná spoločnosť Slovensko sľubuje, že jej najrýchlejšie vlaky z Bratislavy do Košíc za štyri hodiny a 42 minút.

KOMENTÁRE

Smer je v jednoSmerke. Ako Mečiarov valec či kôl v plote

Fico sa k realite postavil chrbtom. Zahral sa na kôl v plote.

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.


Už ste čítali?