Kto je tu vlastne pre koho ?

Autor: Silvia Žovincová | 10.3.2011 o 17:35 | (upravené 10.3.2011 o 19:20) Karma článku: 8,53 | Prečítané:  1162x

V stredu mi prišiel list zo zdravotnej posiťovne, že mám u nich nedoplatok a do 5 dní to mám zaplatiť alebo si dohodnúť splátkový kalendár, inak to budú riešiť. Vtip je vtom, že obdobie, keď ma evidujú - pred 6 rokmi, som bola nezamestnaná a ďalšie nimi uvedené obdobie už som bola zamestnaná. Takže som si povedala " fajn" , veď zo zamestnania započtový list mám a skočim si dať potvrdiť "obdobie nezamestnanosti a všetko bude o.k. A veru, že nebolo ... :-)

Po úradoch nechodím skoro vôbec, skoro všetko riešim cez internet a telefón, takže som bola za "blond" a vybrala som sa tam dnes ;-) Už ste odhalili pointu ? ;-)

Áno, zbadala som ,že nemajú stránkový deň, ale povedala som : "usmejem sa a pekne poprosím, však ma nemôžu vyhodiť".... A veru môžu... Sama som robila na personálnom oddelení zástupkyňu riaditeľky a nikoho som nikdy nevyhodila aj keď prišiel s prosbou po pracovnej dobe.

Ale vráťme sa k pani na úrade práce v Novom Meste n. Váhom. Zaklopala som, otvorila som dvere, najskôr som sa ospravedlnila , že vidím, že nemajú "stránkový deň",ale zistila som to až keď som išla zaklopať a veľmi pekne ju prosím, či by bola taká láskavá a aj napriek tomu mi vystavila potvrdenie, od kedy do kedy som bola nezamestnaná. Pani zdvihla hlavu a osopila sa na mňa : "Tak načo ste sem chodili, keď viete, že nemáme stránkový deň?" Cuklo mnou, ale povedala som si: Silvia dýchaj, ten papier potrebuješ!

Ja  : "Prepáčte, všimla som si to až keď som klopala. Budete taká láskavá a vystavíte mi prosím to potvrdenie? Kľuďne počkám". (

Pani: " Vy si naozaj myslíte, že ja nemám na robote nič dôležitejšie ako Vaše potvrdenie?"

Jej arogancia mi nahnala adrenalín do hlavy a už som sa len zmohla na nahnevané:" Ďakujem za ochotu, dovidenia ".

Zavrela som za sebou dvere a započula som ako pani na mňa vykrikuje spoza sklenených dverí : "Vráťte sa a dajte mi občiansky preukaz!" Na to som však už nereagovala a s tlakom 300/250 som odišla.

Ani som sa neobzrela a trielila som preč.  Sedím v aute a rozmýšľam, čo urobím. Ten papier potrebujem, ak nechcem platiť za niečo, čo nemám. Niekto mi klope na okienko. Známa, ktorú som už pár mesiacov nevidela.Viem, že tu v budove robí, ale neviem kde presne.  Na otázku, kde sa tu beriem - som jej prerozprávala svoj zážitok. Iba sa nadýchla a povedala, aby som išla s ňou. Usadila ma do kancelárie a tento krát si ona vypýtala OP. Áno, známa je šéfkou toho oddelenia.Za minútu prišla s mojim potvrdením a aj s pani, ktorá mi podala potvrdenie so slovami "Nech sa páči, pani". Ja som jej poďakovala.

 

Úprimne poviem, potom ma zamrzelo, že som sa nechala uniesť emóciami. Poďakovala som sa známej za pomoc a hlavne, že ma ušetrila aj pani mojej ďalej návštevy. ... Jej reakcia, citujem "V každej kancelárii je tabuľka s textom :Sme tu pre Vás a Pomôžeme Vám. A ja trvám na dodržiavaní, kým som tu ja.Každému sa môže stať, že potrebuje vybaviť aj mimo ordinačných hodín a my sme tu pre ľudí . "

 

Poučenie?  Dobre si uschovávajte doklady, aby ste nemuseli ísť na úrady a keď už, tak si preverte presné časy stránkových dní a časy.

PS: Idem pracovať na svojich vlastnostiach, dnes ma prevalcovala prchkosť :-(

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne IC vlaky začali opäť jazdiť. V čom sú iné?

Štátna Železničná spoločnosť Slovensko sľubuje, že jej najrýchlejšie vlaky z Bratislavy do Košíc za štyri hodiny a 42 minút.

KOMENTÁRE

Smer je v jednoSmerke. Ako Mečiarov valec či kôl v plote

Fico sa k realite postavil chrbtom. Zahral sa na kôl v plote.

SVET

Útok pri istanbulskom štadióne neprežilo 38 ľudí

K útoku sa nikto neprihlásil, stopy majú ukazovať na Kurdskú robotnícku stranu.


Už ste čítali?